Výstava mapující vývoj a zpracování granátových šperků a broušení šperkařských kamenů. Prostory jsou doplněny malou obrazovou galerií a fotovýstavami turnovského sdružení Kontakt s pravidelnými výstavami.
VíceZáklad pro národopisnou expozici vytvořily sběry uskutečněné při přípravě Národopisné výstavy Českoslovanské v Praze v roce 1895. Expozice skládá z těchto tematických celků: Lidové stavitelství, Interiér domu, Lidový kroj, Tkalcovství, Perníkářství, Lidové hrnčířství, Kovářství a Duchovní kultura.
VíceExpozice přibližuje návštěvníkům tradiční obyčeje a obřady, které se konaly při přípravě a samotném průběhu tradiční venkovské svatby na přelomu 19. a 20. století.
VíceVydejte se s námi hledat časoprostorové souřadnice, v nichž se pohybovali lidé zapsaní do dějin města Semil a okolí výrazněji než pouhým záznamem v matrice pokřtěných, oddaných či zesnulých. Navštivte dlouhodobou muzejní expozici Osobnosti Semilska a hledejte odpověď na otázku jak žili a čím se zapsali nejen do povědomí obyvatel města, ale v některých případech do historie naší vlasti...
VíceProhlídka I. okruhu zahrnuje interiéry v prvním patře zámku, tj. schodiště ke kapli, předkaplí, sakristii, kapli Nejsvětější Trojice, malou knihovnu, velkou knihovnu, jídelnu, zelený salon, apartmá hraběte (pracovna, lovecký salon a ložnice), chodbu s náhledem na dobovou toaletu, apartmá hraběnky (salon a ložnice), předpokoj a hlavní schodiště. Všechny uvedené místnosti jsou bohatě zařízeny původním nábytkem, obrazy, porcelánem a dalšími umělecky i historicky cennými předměty.
VíceStálá expozice poprvé dlouhodobě zpřístupní unikátní výrobky učitelů a studentů Odborné školy pro zpracování drahých kamenů a kovů v Turnově (zal. 1884). Výběr exponátů zahrnuje nádoby z drahokamů, šperky a stříbrnické práce z let 1895–1954.
VíceMartinice v Krkonoších 131
512 32 Martinice v Krkonoších
Pondělí 8:00 - 11:00, 13:00 - 16:30
Středa 8:00 - 11:00, 13:00 - 16:30